Recept - Caprese in een glas - WKOF

Caprese in een glas

0 stemmen, gemiddeld: 0,00 van de 50 stemmen, gemiddeld: 0,00 van de 50 stemmen, gemiddeld: 0,00 van de 50 stemmen, gemiddeld: 0,00 van de 50 stemmen, gemiddeld: 0,00 van de 5 0 beoordeling(en)

Wees creatief met laagjes

60 minuten

4 porties

Logo Hutten

Recept van: | Cateringbedrijf in de zorg

Hutten is een cateringbedrijf die zich richt op onderscheidende voedingsconcepten in de zorg. Hutten werkt onder andere met ziekenhuizen en revalidatiecentra. Voor het Wereld Kanker Onderzoek Fonds ontwikkelt Hutten speciale recepten voor het leven met kanker.

Test lintjeSpeciaal recept bij kanker

 

Logo Hutten

Recept van: | Cateringbedrijf in de zorg

Hutten is een cateringbedrijf die zich richt op onderscheidende voedingsconcepten in de zorg. Hutten werkt onder andere met ziekenhuizen en revalidatiecentra. Voor het Wereld Kanker Onderzoek Fonds ontwikkelt Hutten speciale recepten voor het leven met kanker.

Test lintjeSpeciaal recept bij kanker

 

Ingrediënten

Voor de tomaat

  • 400 gram rijpe tomaten
  • 50 gram tomatenpuree
  • 40 gram gesnipperde ui
  • 20 gram knoflook
  • 30 gram balsamicoazijn
  • 20 gram zonnebloemolie
  • 16 gram Nutillis Powder
  • Peper en zout naar smaak

 

Voor de mozzarella

  • 300 gram mozzarella
  • 2 gram zout

 

Voor de basilicum

  • 75 gram basilicum
  • 150 gram water
  • 12 gram Nutillis Powder

CALORIEËN: 364

VET: 27,7 gram

VEZELS: 1,9 gram

EIWIT: 2,2 gram

KOOLHYDRATEN: 24,3 gram

Bereidingswijze

  1. Verwarm een pan met wat olie en fruit hierin de ui en knoflook aan. Voeg de tomatenpuree toe en ontzuur deze.
  2. Was de tomaat en snij deze in kleine stukjes en voeg ze aan de pan toe. Blus af met balsamicoazijn en laat het geheel zachtjes pruttelen.
  3. Voeg Nutillis Powder toe en laat alles afkoelen. Doe dit mengsel in een blender en blend dit tot een gladde massa. Wrijf de massa door een fijne bolzeef.
  4. Voer de IDDSI-4 test uit. (Lepel kantel test) en zet de massa koel weg.
  5. Snijd de mozzarella in kleine stukjes en draai deze in een blender glad. Breng op smaak met peper en zout.
  6. Wrijf de massa door een fijne bolzeef.
  7. Voer de IDDSI-4 test uit. (Lepel kantel test) en zet de massa koel weg.
  8. Zet een pan op met water en breng het water aan de kook. Leg de blaadjes basilicum er 5 seconden in. Giet af en spoel koud laat ze daarna goed uitlekken.
  9. Draai de blaadjes met 150 ml water in de blender tot een gladde massa en laat door een haarzeef lopen. Bind het af met Nutillis Powder, 3 minuten wachten voor de IDDSI test af te nemen.

Dit recept is speciaal ontwikkeld voor mensen met slikproblemen. Het is een gerecht in IDDSI level 4 uit het kookboek Fijn! Meer informatie is te vinden op de website van het Antoni van Leeuwenhoek.


Kanker draag je niet alleen

Het Wereld Kanker Onderzoek Fonds is er hier voor je